Przegląd twórczości niepełnosprawnych pt. "barwy jesieni" - 4 listopada 2010 roku

W dniu 4 listopada 2010r dziesięcioro dzieci z grupy 6-latki 2 pod opieką mgr Jolanty Beziuk uczestniczyło w Przeglądzie Twórczości Niepełnosprawnych pt. "Barwy Jesieni". Impreza ta odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej już po raz trzeci. W spotkaniu wzięły udział delegacje DPS-ów z różnych miast oraz przedszkolaki z "Ekoludków", uczniowie I-szej klasy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Na wspólnych warsztatach terapii zajęciowej uczestnicy mieli możliwość wykonania i zaprezentowania prac plastycznych o tematyce jesiennej wykonanych dowolną techniką. Z prac powstałych w trakcie Przeglądu została przygotowana wystawa w Ełckim Centrum Kultury, która jest dostępna dla wszystkich chętnych. Na imprezie nie zabrakło też części rozrywkowej. Odbyło się kilka konkursów, wspólnie śpiewano i tańczono. Dzieci przekonały się, że osoby zdrowe fizycznie i niepełnosprawne mogą wspólnie bawić się i działać. Na zakończenie spotkania uczestnikom wręczono pamiątki i nagrody.