PRZYGODA Z RADIEM - 16 -17 stycznia 2010 roku

Leśne Duszki były gośćmi Radia Bayer FM. Zostały  zaproszone wraz z nauczycielka H. Błyszczek do poprowadzenia audycji „Na spotkanie z zimą”. Dzieci od razu zabrały się do przygotowywania wierszy, piosenek. Wizyta w radio rozpoczęła się od zwiedzania studia nagrań. Tam czekała na dzieci prezenterka. Pięciolatki były zainteresowane, przejęte sytuacją, z uwagą słuchały wyjaśnień dotyczących audycji. Po krótkich indywidualnych próbach mówienia i śpiewania do mikrofonu dzieci stopniowo nabierały odwagi i pewności. Śmiało odpowiadały na pytania swojej pani na temat zimy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem śpiewały, recytowały wiersze.

Nie miały kłopotu z odpowiedzią na pytanie dotyczące znanych sportowców uprawiających sporty zimowe, o których dużo słyszy się w telewizji. Wiedzą jaki sport uprawia Adam Małysz i Justyna Kowalczyk. Po nagraniu odebrały gratulacje od realizatorów. Pani Monika obiecała, że niedługo odwiedzi dzieci w przedszkolu.

Przygoda z radiem dała wiele radości i korzyści obu stronom. Dzieci podekscytowane opowiadały swoim rodzicom o występie.

Dnia 17.01. 2010r. spotkała Leśne Duszki wielka niespodzianka, bowiem odwiedziła ich pani redaktor z radia Bayer FM.  Dzieci odpowiadały na pytania  dotyczące zbliżającego się święta Babci i Dziadka. Popisywały się piosenkami i wierszykami na Dzień Babci i Dziadka. Układały wspólnie z panią redaktor życzenia dla babci i dziadka. Leśne duszki były szczęśliwe, że mogły udzielić wywiadu.