WYJĄTKOWE SPOTKANIE  - 25 luty  2011 roku

Przeprowadzone w grupach zajęcia i pogadanki o roli domowych zwierząt w życiu ludzi, często lekkomyślnie porzuconych, zaowocowały  niesamowitym pragnieniem niesienia pomocy.  Pięcio i sześciolatki przez wiele dni  gromadziły karmę i  wszystko to, co ociepliłoby legowisko psa: koce, poduszeczki. Dzieci pragnęły, by bezpańskie psy łagodniej zniosły srogą zimę.  Podczas spotkania z opiekunami Schroniska z Ruskiej Wsi dzieci bliżej poznały problemy wyrzuconych z domu czworonogów. Przyjaciele Schroniska  opowiedzieli o warunkach w „nowym przytulisku” i o  formie adopcji zwierzaka. Ponadto goście  przyprowadzili labradora, który znalazł nowego właściciela Mateusza.  Pies zaprzyjaźnił się z przedszkolakami. Dzieci już wiedzą, że czworonoga może spotkać krzywda.  Przyrzekły więc opiekować się nim, nie krzywdzić lecz  pomagać. Przedszkolaki chcą być odpowiedzialne.

Wiosną, naszą akcję „Podaj łapę” będziemy  kontynuować, odwiedzimy zwierzęta w Schronisku.