WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR - 2011 - 29 styczeń 2011 roku

W tegorocznej akcji „WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR - 2011” wzięło udział 195 dzieci i 15 nauczycielek. Dzieci z grup 4, 5 – 6-latków czynnie uczestniczyło w wiosennej akcji sprzątania. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do sprzątania najbliższej okolicy przedszkola. Każda z grup miała przydzielony odcinek. Zaraz po śniadaniu uzbrojone w gumowe rękawice i worki na śmieci wyruszyły na „polowanie” na śmieci zagrażające naszemu środowisku. Przedszkolaki wytężały wzrok i skutecznie wypatrywały najmniejszych nawet papierów, szkieł, plastikowych butelek i innych opakowań. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że bezmyślne rzucanie papierków obraca się przeciwko nim samym, gdyż przebywają w zaśmieconym otoczeniu. Szybko uporały się z wyznaczonym im do sprzątania terenem więc z zadowoloną miną delektowały się pieczoną na grillu kiełbaską – poczęstunkiem ufundowanym przez ECEE.