Stomatolog w przedszkolu - 17 listopada 2010 roku

W ramach zajęć na temat higieny jamy ustnej nauczycielka grupy 5-latki 2 A. Parzych zaprosiła do przedszkola mamę Zosi,  Panią  D. Pięcikowską - stomatologa. Pani doktor udzieliła fachowych wskazówek dotyczących prawidłowego mycia zębów. Pokazała  niektóre narzędzia używane w gabinecie stomatologicznym. Dzieci mogły z bliska zobaczyć, dotknąć przyrządów. W dalszej kolejności wyjaśniła naszym milusińskim jak i dlaczego należy dbać o zęby. Zademonstrowała prawidłowe mycie zębów. Dzieci dowiedziały się jakie pokarmy i napoje szkodzą a jakie wzmacniają zęby. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało od sympatycznej  Pani doktor  upominek w postaci kubka, pasty do mycia zębów, książeczki i kolorowanki „Myszki Elinki”.