„Święto Drzewa” - 11 października 2010 roku

Dzieci z grupy 5–latki 1 w ramach realizacji projektu ekologicznego „Poznajemy drzewa naszej okolicy” oraz obchodów Święta Drzewa postanowiły wzbogacić otoczenie naszego przedszkola o nowe, młode drzewka. Sadzonki drzewek placówce przekazał tata jednej z dziewczynek, uczęszczającej do grupy „Tęczowych motyli”. Drzewka liściaste zostały zasadzone w ogrodzie przy ul. Pięknej, a iglaste przy głównym budynku mieszczącym się przy ul. Kilińskiego.

Zanim dzieci wyszły sadzić drzewka bardzo dokładnie oglądały sadzonki w sali. Wskazywały ich części, czyli korzenie, łodygę (bo trudno było nazwać te cienkie patyczki pniami), gałązki oraz liście. Dokładne oględziny tych ostatnich umożliwiły rozpoznanie poszczególnych gatunków otrzymanych drzew. Dzieci wspólnie ustaliły kolejność czynności, jakie należy wykonać, aby posadzić drzewka oraz wymieniły trzy główne czynniki niezbędne dla rozwoju drzewa – ziemia, woda, słońce. Pięciolatkom dzięki pomocy swojej pani, oraz  panów konserwatorów, udało się posadzić drzewka obok przedszkola. Na zakończenie wszyscy głośno złożyli obietnicę opiekowania się sadzonkami, aby wyrosły z nich duże i piękne drzewa.