Urodziny grupy „Tęczowe motyle” - 7 października 2010 roku

7 października w grupie „Tęczowych motyli” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas nich pięciolatki miały okazję pochwalić się znajomością kolorów oraz umiejętnością przeliczania i porównywania liczebności zbiorów.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o przygotowaniach motyli do nadchodzącej zimy. Nie wszyscy wiedzieli, że motyle, podobnie jak niedźwiedzie, przesypiają jesienno – zimowe dni np. w kącikach strychów. Inne natomiast, tak jak jaskółki i bociany, udają się w podróż na południe, do cieplejszych krajów.

Dzieci oraz ich rodzice podczas zajęcia bardzo chętnie uczestniczyły w licznych zabawach ruchowo – tanecznych takich jak: „Nie chcę cię znać”, „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Kołyszemy się”. Potem dzieci przy pomocy dorosłych ozdabiały kawałkami kolorowej plasteliny papierowe, urodzinowe torty. Na koniec wszyscy mogli podziwiać powstałe małe „arcydzieła”, których mógłby nam pozazdrościć niejeden cukiernik.