Tradycje wielkanocne - 22 kwietnia 2011 roku

Okres Świąt Wielkanocnych to czas oczekiwania na dni spędzone w gronie najbliższej rodziny, która spotka się przy świątecznym stole podczas dzielenia się święconką. Zanim jednak to nastąpi wszystkich ogarnia wir  przygotowań. W przedszkolu to także szczególny czas. Przedszkolaki z wielkim zapałem wykonują różne ozdoby wielkanocne, kartki, palmy i pisanki. Podczas zajęć rozmawiają ze swoimi paniami o zwyczajach związanych z tymi świętami. Dzieci z grupy „Tęczowych motyli” przygotowały, krótki montaż słowno – muzyczny opowiadający właśnie o tradycjach wielkanocnych, który przedstawiły dla swoich rówieśników z grupy 5-latki 3. Dzieci w zabawny sposób opowiedziały o zwyczaju malowania pisanek, pieczenia mazurków i bab wielkanocnych, święcenia palm i pokarmów, o prezentach zostawianych przez zajączka oraz o starej tradycji chodzenia z kogucikiem. Przedszkolaki zaśpiewały kilka piosenek o Wielkanocy i na koniec zatańczyły polkę. Występ przypadł do gustu zaproszonym dzieciom o czym świadczyły gromkie brawa.