"O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku" - 16 grudnia 2010 roku

W grudniu w grupie „Tęczowych motyli” odbyły się kolejne zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem były to zajęcia z cyklu „Książka jest dobra na wszystko”, a  ich temat brzmiał „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”.

Za oknem prawdziwa mroźna zima i często dzieci nudzą się w domach nie mogąc wyjść na dwór. Ale na nudę jest zawsze rada. Wystarczy sięgnąć po książkę.

Podczas naszych zajęć, mama jednego z chłopców przeczytała dzieciom historię o wróbelku Elemelku, który tak jak większość ptaków, często zimą jest głodny, bo nie może pod grubą warstwą śniegu znaleźć pokarmu. Opowiadanie pozwoliło zainteresować 5 -latki ciężkim losem ptaków oraz stanowiło świetną okazję do przypomnienia dzieciom wyglądu i nazw ptaków, które możemy spotkać u nas w okresie zimy. Przedszkolaki wspólnie układały historyjkę obrazkową o przygodach Elemelka i wymieniały w jaki sposób można pomóc skrzydlatym przyjaciołom. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały małe karmniki dla wróbelków, które zabrały do domów.