Jak należy zachowywać się w lesie? - listopad 2010 roku

Las jest miejscem, do którego wszyscy lubimy uciekać przed gwarem miasta. Latem, zarówno duzi jak i mali chętnie spędzają wolny czas wśród zieleni, chowając się przed słońcem w cieniu drzew. Niestety, nie wszyscy jednak wiedzą, jak należy zachować się w takim miejscu. Bardzo często po wizycie ludzi w lesie pozostają całe sterty śmieci, połamane gałęzie i wystraszone zwierzęta.

Dzieci z grupy 5–latki 1 postanowiły przypomnieć innym przedszkolakom, jak należy zachowywać się w lesie. Wykorzystały do tego celu dobrze znaną wszystkim bajkę o Czerwonym Kapturku. Ponieważ miała być to inscenizacja o treści ekologicznej, główna bohaterka nosiła przydomek Zielonego Kapturka i bardzo lubiła las. Złym charakterem w tej historii był oczywiście wilk, który śmiecił w lesie, łamał gałęzie, niszczył ptakom gniazda i straszył inne zwierzęta. Sprzątać po nim musiał Leśniczy z Babcią, a niestrudzenie pomagały im Leśne Duszki. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Wilk został schwytany i musiał ponieść konsekwencje swojego złego zachowania.

Teatrzyk obejrzały nie tylko wszystkie przedszkolaki, ale i rodzice pięciolatków i teraz na pewno wszyscy wezmą sobie do serca przesłanie, że lasu nie można zaśmiecać.