Wspólne popołudnia z rodzicami - 22-26 października 2010 roku

W ostatnim tygodniu listopada w naszym przedszkolu w godzinach popołudniowych nauczycielka Barbara Rusak zorganizowała cykl spotkań dla dzieci 6-letnich i rodziców pod hasłem : „Bardzo lubię spędzać czas z moją rodziną”. Były to zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz „Jesienne zabawy słowno- logiczne” rozwijające operacje myślowe i intuicję matematyczną. Był również „Kreatywny podwieczorek w Królestwie Smaku, Dotyku i Węchu” oraz „Co piszczy w trawie?”, podczas których dzieci rozwijały wszystkie zmysły. Natomiast „Ucz się i rozwijaj” to zabawy przeprowadzone metodami aktywizującymi. Ciekawe zabawy umożliwiły rodzicom zorientowanie się jaki jest stan gotowości  ich dziecka do podjęcia nauki w szkole. Ponadto sytuacje edukacyjne aktywizowały nie tylko sześciolatków, bo ku uciesze dzieci, również i rodziców. Już wiemy, jak bardzo ważne jest dla dziecka wsparcie rodziny, bliski kontakt z mama i tatą, który sprzyja zdobywaniu wiedzy, wzmacnia motywację do nauki i pogłębia więzi rodzinne.