Chcemy być zdrowi - 24 listopada 2011 roku

Dzieci z grupy „Tęczowe motyle” podczas zajęcia otwartego dla rodziców wyjaśniły, na czym polega praca krawcowej i jakie ma ona znaczenie dla życia innych ludzi. Sześciolatki mogły wykazać się znajomością części ludzkiego ciała i umiejętnościami odpowiedniego dobierania garderoby w zależności od pogody i pory roku. Wszystkie dzieci potrafiły wyjaśnić, dlaczego ubieranie adekwatnie do pogody jest takie ważne w zachowaniu zdrowia. Ale odpowiedni ubiór nie wystarczy do tego, aby nie chorować. Bardzo ważną role odgrywa także odpowiednie odżywianie się, zwłaszcza jeśli chodzi o małe dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci po raz kolejny zapoznały się z piramidą żywienia i przypomniały sobie, jakie produkty należy jeść często i w dużych ilościach, a jakich unikać i ograniczać ich ilość. Na koniec zajęć wszyscy układali z części piramidę i kolorowali ją. Teraz przedszkolaki na pewno będą pamiętać, że trzeba jeść dużo warzyw i owoców, a niewiele słodyczy.