Pieczemy chleb - październik 2011 roku

Pięcio i sześciolatki wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Tydzień Chleba Na Zakwasie w Szkole 2011” Jest to juz trzecia edycja „Tygodnia Chleba w Szkole” organizowana przez Fundację Dobre Życie. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem chleba, podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami.

W grupach 6-latki 1 i 5-latki 2 dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb żytni na zakwasie. Pomocą służyła nauczycielka biologii Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, Pani Katarzyna Uściłowicz. Dzieci czynnie uczestniczyły w procesie powstawania chleba, ważyły składniki, mieszały je, dosypywały nasiona. Proces powstawania chleba trwał 2 dni, a trzeciego dzieci ze smakiem zajadały chrupiący chleb tym smaczniejszy bo samodzielnie zrobiony.