Czerwony Kapturek i łakomy wilk - 4 kwietnia 2012 roku

4 kwietnia dzieci z grupy „Tęczowych motyli” zamieniły się w aktorów i zaprezentowały zaproszonym gościom, swoim rodzicom, przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek i łakomy wilk”.

Wszyscy wiemy, jak ważne dla zdrowia jest prawidłowe odżywianie. Niestety nie zawsze o tym pamiętamy. Dzieci najchętniej objadają się słodyczami, a dorośli często przesadzają z ilością spożywanych pokarmów. Przedszkolacy z grupy 6-latki1 postanowiły przestrzec przed skutkami złego i nieracjonalnego odżywiania się. Wykorzystały do tego celu znaną powszechnie historię dziewczynki nazywanej Czerwonym Kapturkiem, jej babci i złego wilka - oczywiście odpowiednio zmodyfikowanej. Tak więc, wilk tym razem nie miał ochoty pożreć Kapturka, ale razem ze swoją przyjaciółką babcią nadmiernie się objadał tłustymi mięskami, boczkami i kiełbasami. Jak to w bajkach bywa i tym razem nie wyszło im to na zdrowie. Jednak dzięki pomocy wnuczki i leśnego doktora wszystko skończyło się dobrze. Na koniec przedstawienia dzieci udzieliły widzom porad, co należy jeść aby długo cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.