Wycieczka do Ogrodów Działkowych „Jarzynka” - wrzesień 2011 roku

"Myszki", "Biedroneczki", "Leśne duszki" i "Tęczowe motyle" już wiedzą, co to są  "skarby jesieni" - dzięki wycieczce do Ogrodów Działkowych "Jarzynka". Bezpośrednia obserwacja przyrody jest najlepszym sposobem na poznawanie walorów jesieni. Dzieci przyglądając się osobom pracującym na swoich  działkach poznały pracę działkowców. Wiedzą  jak wyglądają drzewa  i krzewy owocowe  oraz grządki warzywne o tej porze roku, a także zebrane  owoce  i warzywa, które zostaną przetworzone na zapasy zimowe. Po długim spacerze i obserwacji dzieci miały okazję pobawić się na działkowym placu zabaw.  Wycieczka  bardzo podobała się dzieciom które wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, a kącik przyrody wzbogacony został o piękne kolorowe kwiaty.