Pieczemy gofry - 22 lutego 2012 roku

Dnia 22.02.2012 w grupie 5-latki3 odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami pt.: „W poszukiwaniu witamin- owoce i warzywa źródłem witamin”. Celem zajęć było rozwijanie zdrowych postaw odnośnie zrównoważonego odżywiania i odpowiedniej diety. Najpierw dzieci wysłuchały bajki o Rycerzu Witaminku i księżniczce Zuzance, która jadła same słodycze. Przedszkolaki dowiedziały się, w których warzywach i owocach ukryte są witaminy A,B,C,D. Następnie pięciolatki wspólnie z rodzicami tworzyły Piramidę zdrowego żywienia.

Drugą częścią zajęć była zabawa w kucharzy. Dzieci wraz z rodzicami upiekły gofry. Dużą radość sprawiło przedszkolakom wspólne przygotowanie produktów do przyrządzenia gofrów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wsypywały mąkę, wbijały jajka, wlewały mleko, kroiły owoce i dekorowały gofry. Uwieńczeniem zajęć była wspólna degustacja przygotowanego dania.

11.01.2012r. podobne „słodkie” zajęcie przeprowadziła pani M. Rejmer z grupą 4-latki1 „Myszki”. Czterolatki ubrane w fartuchy i kucharskie czapki upiekły pyszne gofry. Gotowe wypieki smarowały dżemem i bitą śmietaną. Pycha !!!