Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku - 11 października 2011 roku

Dnia 11 października (wtorek) 6-latki 2 odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Ełku. Podczas tej niecodziennej lekcji w towarzystwie pani policjantki dzieci mogły zwiedzić Komendę, zapoznać się z pracą policjantów i obejrzeć sprzęt policyjny. Zwiedzanie komendy połączone było z pogadanką na temat bezpiecznego poruszania się po drogach o bezpieczeństwie w domu, w przedszkolu i na ulicy. Dzieci obejrzały stanowisko dyżurnego, zaskoczeniem dla gości był widok miasta z policyjnych kamer. Największe zainteresowanie wzbudziły areszty i pokoje policjantów oraz policyjne radiowozy i jego wyposażenie, sygnały świetlne i dźwiękowe. Wszystkie dzieci miały szansę przejechać się radiowozem policyjnym na terenie Komendy. Sześciolatki doskonale poradziły sobie z odpowiedziami na pytania dotyczące numerów alarmowych. Ponadto podkreśliły, że numer alarmowy nie służy do zabawy, lecz do celów ratowniczych. Przedszkolaki serdecznie dziękują funkcjonariuszom policji za życzliwość, wiele atrakcji i pouczającą pogadankę.