Oszczędzamy – zakręcamy - 30 maja 2012 roku

W grupie „Tęczowe Motyle” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców związane z realizacją projektu ekologicznego pt. „WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA LUDZI, ZWIERZĄT I ROŚLIN”, na realizację którego fundusze pozyskano z Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego. Temat zajęcia związany był ze sposobami oszczędzania wody. Dzieci bezbłędnie dzieliły obrazki ukazujące dobre i złe postępowanie ludzi. Oczywiście złe to te, gdzie ludzie dopuszczają się bezmyślnego marnowania wody. A przecież wszyscy wiemy, że woda to skarb najcenniejszy, bo bez niej nie jest możliwe życie na naszej planecie. Przedszkolaki wymieniały sposoby oszczędzania wody w ich domach no i w naszym przedszkolu. Na koniec dzieci w grupowej łazience, nad zlewami umieściły znak mający przypominać wszystkim o porządnym zakręcaniu kranu. Wszak wyciekająca kropelka do kropelki i przez cały dzień uzbiera się cały, duży kubek wody – zmarnowanej wody. Pamiętajmy więc: oszczędzamy i zakręcamy.