Odwiedziliśmy osiedlowy Urząd Pocztowy - 8 listopada 2011 roku

W listopadowy poranek dzieci z grupy 6–latki1 odwiedziły osiedlowy Urząd Pocztowy, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych, poznać zakres usług pocztowych oraz dowiedzieć się, jakie zadanie spełnia ta instytucja i jej pracownicy w naszym życiu.        Dzieci miały okazję zobaczyć urządzenia pocztowe, które znajdują się na wszystkich pocztach oraz obserwować czynności wykonywane przez pracowników poczty. Najbardziej uwagę sześciolatków przykuły kolorowe widokówki na stojaku oraz wyeksponowane w okienkach znaczki pocztowe. Wszyscy wiedzieli, co to za czerwona skrzynka stojąca w rogu poczty i do czego służy. Dzieci potrafiły wymienić również czym zajmują się panie pracujące w poszczególnych okienkach. Na koniec wizyty dzieci przy pomocy swoich pań kupiły znaczek i wysłały list z życzeniami do chorego kolegi z grupy, pamiętając o właściwym i dokładnym zaadresowaniu listu. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.