Przedszkolacy bezpieczni na drodze - 3 i 13 września 2011 roku

Do naszego przedszkola z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne, aby spotkać się i porozmawiać z dziećmi o swojej pracy. Jednym z takich miłych gości, oczekiwanym z wielką niecierpliwością przez pięcio i sześciolatki  był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Ełku, a dokładnie z Wydziału Ruchu Drogowego. Spotkanie z przedszkolakami przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Głównym tematem  było bezpieczeństwo dzieci na drogach, w przedszkolu oraz na placu zabaw. Pan Policjant bardzo dokładnie wyjaśniał, jak należy zachowywać się i poruszać po ulicach. Ochotnicy zademonstrowali gościowi, jak należy prawidłowo i bezpieczne przechodzić po pasach przez jezdnię. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z wyjaśnieniem, jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Funkcjonariusz przypomniał jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym. Celem spotkania było również zapoznanie dzieci z zawodem policjanta, a także z umundurowaniem i rekwizytami. Pan policjant podkreślał i przekonywał dzieci, iż policja jest po to, aby ich chronić i pomagać wszystkim ludziom. Dzieci wyróżniały i wskazywały znane znaki drogowe: ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne. Zwróciły uwagę na ich kształty i kolory. W czasie spotkania pan policjant podkreślił jak bardzo odpowiedzialna  i niebezpieczna jest praca policjanta oraz przypomniał przedszkolakom zasady ruchu drogowego. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Wszystkie dzieci wiedziały, że przechodząc przez ulicę nie należy biec ani też spacerować, a należy zrobić to szybkim i zdecydowanym krokiem. Oczywiście w asyście osób dorosłych.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja sprzętu policyjnego  Ogromny zachwyt na ich  twarzach wywołał zwłaszcza policyjny motocykl i jego wyposażenie.