„Rzepka” - 23 września 2011 roku

23 września w grupie 6–latki 1 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Rzepka – rozmowy o potrzebie spożywania zdrowych warzyw na podstawie utworu J. Tuwima”. Podczas nich dzieci z wielka uwagą wysłuchały utworu autorstwa znanego pisarza dla dzieci, a następnie wskazały zawarte w nim humorystyczne akcenty i zabawiły się przedstawiając jego bohaterów. Oczywiście wszyscy chcieli wziąć udział w zabawie i pomóc wyrwać „rzepkę”. W dalszej części zajęcia przedszkolaki wymieniły znane im warzywa i rozwiązywały związane z nimi zagadki. Jednym z zadań jakie dzieci miały do wykonania było posegregowanie ilustracji produktów spożywczych i potraw na dwie grupy: zdrowe i niezdrowe. Nikt nie pomylił się i wszyscy potrafili uzasadnić swój wybór. Zajęcie zakończyło się wycinaniem, składaniem i kolorowaniem warzyw-puzzli oczywiście przy czynnym udziale przybyłych rodziców.