Smaczna i zdrowa - 22 września 2011 roku

6–latki 1 w ramach realizacji tematu kompleksowego „W sadzie i ogrodzie” przygotowały smaczną i zdrową sałatkę jarzynową. Przed przystąpieniem do wykonania potrawy dzieci przypomniały zasady jakich należy przestrzegać podczas przygotowywania posiłków. Tak więc po dokładnym umyciu rąk i zabezpieczeniu ubrań fartuszkami przedszkolaki z wielkim zapałem przystąpiły do krojenia przyniesionych warzyw. Gdy wszystko zostało dokładnie poszatkowane i wymieszane, a sala uprzątnięta 6–latki przy dźwiękach piosenki „Sałatka” zasiadły do posiłku. Zdrowa, pełna witamin sałatka jarzynowa smakowała wszystkim bez wyjątku, więc bardzo szybko w misce ukazało się dno. Ciekawe, co smacznego przygotują dzieci następnym razem? Może to będzie jakaś surówka?