Wizyta w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku - 8 maja 2012 roku

We wtorek, 8 maja sześciolatki wykorzystując organizację Dni Otwartych odwiedziły Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku. Tam miały możliwość uczestniczenia w mini koncercie w wykonaniu uczniów tej szkoły. Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na gitarze, akordeonie, flecie, skrzypcach, fortepianie i trąbce. Celem koncertu było rozbudzenie zainteresowań muzycznych u dzieci, a w szczególności zachęcenie do podjęcia nauki gry na wybranym instrumencie. Po koncercie, każdy wykonawca zaprezentował swój instrument. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą o instrumentach muzycznych, na których grali muzycy. Na zakończenie sześciolatki mogły zobaczyć wszystkie instrumenty znajdujące się w szkole. Dzieci poznały budowę wybranych instrumentów muzycznych, a kilkoro z wilka radością miało możliwość spróbować zagrać na wybranych instrumentach.