„Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur - 2012” - 18-27 kwietnia 2012 roku

Każdego roku dzieci i społeczność przedszkolna z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” włączają się w akcję „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur” chcąc zrobić coś dobrego dla naszej planety- by była czysta, by była lepszym miejscem do życia.

W dniach 18- 27 kwiecień odbyło się szereg zajęć tematycznie związanych z akcją „Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur- 2012” np.

- „Zielone serce”- nauka wiersza R. Pisarskiego.

- „Kosze na śmieci”- składanie w całość pociętych obrazków.

- „Przyjaciel przyrody”- wykonanie odznaki, omówienie zasad jakimi powinien kierować się „Przyjaciel przyrody”

- „Dni Ziemi”- słuchanie wiersza, omawianie tresci, przygotowanie do sprzątania

- Podwieczorek u kreta”- teatrzyk kukiełkowy, zabawa badawcza, zapoznanie z mieszkańcami gleby, omawianie skutków nadmiernego nawożenia gleby.

- „Odpady niebezpieczne wokół nas”- podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, co to są odpady niebezpieczne, i jak z nimi postępować. Wykonały razem z rodzicami doświadczenie „Wysypisko na bibule” obserwując co się dzieje z kroplą atramentu.

- „Bioodpady co to jest „- dzieci zostały zapoznane z odpadami z ogrodu i obiadu oraz korzyściami jakie daje kompostowanie odpadów organicznych

Dzieci na zajęciach dowiedziały się jaki wpływ na środowisko mają opakowania oraz poznały tajemnicze znaki.

- „Przyroda wokół nas”- zajęcia plastyczne, malowanie otoczenia w jakim chciałyby mieszkać dzieci.

W tegorocznej akcji „WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR- 2012” w naszym przedszkolu wzięło udział 189 dzieci i 11 nauczycielek. Dzieci z grup 4, 5 i 6-latków czynnie uczestniczyły w wiosennej akcji sprzątania Warmii i Mazur. Każda z grup miała przydzielony do wysprzątania wcześniej ustalony odcinek. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Po śniadaniu przedszkolaki zaopatrzone w gumowe rękawice i worki na śmieci wyruszyły na sprzątanie Przedszkolaki bardzo dokładnie zaglądały w każdy zakątek wyszukując papierków, szkieł, plastikowych butelek i innych opakowań. Po dobrze wykonanej pracy, trochę zmęczone ale zadowolone zajadały pieczoną na grillu kiełbaskę – poczęstunek ufundowany przez ECEE.