Jedz zdrowo - żyj zdrowo - 23 listopada 2011 roku

Tego dnia grupa „Tęczowych motyli” udała się do Ełckiego Centrum Ekologicznego na spotkanie z dziennikarzem, kucharzem Panem Wojciechem Charewiczem. Gość ubrany w bieluśki uniform w otoczeniu garnków, ziół i urządzeń ułatwiających pracę w kuchni, rozmawiał z dziećmi o  prawidłowym odżywianiu się.

Przedszkolaki kolejny raz dowiedziały się, że nie należy jeść hot dogów, pizzy, chipsów, słodyczy, bo chociaż te potrawy bardzo dzieciom smakują, to niestety nie są wcale zdrowe. Pan Charewicz starał się przekonać dzieci że najzdrowsze jest to, co sami przyrządzimy w domu i zachęcał je do pomagania mamom w przygotowywaniu posiłków. A że to, co mówi jest prawdą i że gotowanie nie jest takie trudne, zaprosił wszystkie sześciolatki do przygotowania pierożków z serem. Każdy mógł pod kierunkiem Pana Wojtka  wykonać swojego pierożka. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją pysznych, pachnących pierożków.