„Promujemy zdrowie” - 29 listopada 2012 roku

Podczas Wojewódzkiej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie nasza placówka otrzymała Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie” . Uroczystość odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie.

Przyznany Certyfikat świadczy, że „Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku spełnia wymogi procedury przyznawania certyfikatu, tworzy dobry klimat i warunki do wszechstronnego rozwoju, przygotowuje młode pokolenie do zdrowego stylu życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtuje poczucie odpowiedzialności za siebie i innych oraz wspiera społeczność szkolną w rozwijaniu dialogu człowieka z człowiekiem”.

Promocja zdrowia w różnych formach trwa w naszym przedszkolu już od wielu lat. Otrzymany Certyfikat jest niejako podsumowaniem naszej pracy ale także motywacją do dalszego wysiłku w tej dziedzinie ponieważ tytuł „Szkoły Promującej Zdrowie” otrzymaliśmy na trzy lata od daty uzyskania Certyfikatu.