Co z tą energią?  - 23 maja 2013 roku

Przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej z Olsztyna we współpracy z Ełckim Centrum Ekologicznym odwiedzili grupę 6-latków2 z naszego przedszkola. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można pozyskać energię ze słońca, wiatru , wody oraz jak wykorzystać ją w codziennym życiu. Poznały pojęcie biomasa, rozpoznawały po wyglądzie i zapachu z czego jest zrobiona. Dowiedziały się również, że biomasa to najstarsze i najszerzej współcześnie wykorzystywane naturalne źródło energii, ponieważ spalanie biomasy jest uważane za korzystniejsze dla środowiska niż spalanie paliw kopalnych. Dzieci przy pomocy modeli mogły sprawdzić jak działa wiatrak czy baterie słoneczne. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało książeczkę pt. „Co to jest energia?” oraz model kwiatka, który poruszał się pod wpływem promieni słonecznych.