„Jesienią jest pięknie” - październik 2012 roku

Jesienna aura nie odstrasza przedszkolaków przed spacerami. Dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku chętnie wychodzą na krótkie spacery po promenadzie ciągnącej się wzdłuż brzegu jeziora. Podczas nich  podziwiają piękne widoki, odkrywają sekrety jesiennych drzew a także obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie: opadające z drzew kolorowe liście, ozdobne trawy i krzewy. Malownicze widoki urzekają maluchów swoimi barwami. Barwne liście  pod nogami, pływające po jeziorze kaczki, odgłosy ptasich treli ukrytych wśród gałęzi drzew to niezapomniana lekcja przyrody dla nas wszystkich. Jesienne wypady to również świetna okazja do zbierania żołędzi, kasztanów, gałązek i liści do kącika przyrody w sali.