„Pyszne kanapki” - 30 listopada 2012 roku

Ten dzień okazał się dla dzieci z grupy  „Zajączki” bardzo pracowity. Trzylatki wraz z licznie przybyłymi w tym dniu do przedszkola rodzicami wykonały zgodnie z piramidą żywienia smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki. Przygotowanie kanapek poprzedziło wysłuchanie krótkiej historyjki o królewnie Landrynce lubiącej jeść w nadmiarze słodycze i rycerzu Witaminku, który ją tego oduczył. Przedszkolaki w wielkim skupieniu wysłuchały opowiadania i szybko zrozumiały płynące z niego przesłanie wymieniając skutki złego odżywiania się.  Dzieci bezbłędnie wybrały obrazki produktów zdrowych i niezbędnych w jesienno – zimowym jadłospisie każdego dziecka. Po tym krótkim wstępie dzieci wraz ze swoimi rodzicami przystąpiły do przygotowania kanapek z ciemnego chleba, papryki, rzodkiewki, pomidora, ogórka, szczypioru, jajka i żółtego sera  w postaci różnych wzorów wyciętych przy pomocy foremek. Przedszkolaki przed przystąpieniem do pracy pamiętały o zasadach higieny i dokładnie wymyły ręce  i założyły niezbędne fartuchy.

Zajęcia z rodzicami zakończyły się wspólną degustacją kolorowych kanapek, które wszystkim ogromnie smakowały. Wszak nic nie jest tak smaczne jak własnoręcznie wykonany posiłek.