„Świąteczny kiermasz” - grudzień 2012 roku

Grudzień to okres gorączkowych przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego  Narodzenia. Sklepowe półki zapełniają się świątecznymi gadżetami przyciągającymi wzrok różnorodnością wzorów i kolorów. Coraz częściej jednak wielu z nas szuka czegoś nietuzinkowego, co uczyniłoby święta wyjątkowymi. Z myślą o tych, którzy ponad fabryczną doskonałość stawiają oryginalność, nauczycielki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku przygotowały świąteczny kiermasz. Rodzice odbierający dzieci w dniach 6–11 grudnia mieli okazję nabyć pocztówki, stroiki, choinki  i inne świąteczne ozdoby własnoręcznie przygotowane przez nauczycielki pracujące w grupach trzylatków. Choinki i bombki wykonane z makaronu lub szyszek na pewno zadowoliły gusta najbardziej wybrednych i są oryginalną dekoracją w wielu domach. Pozyskane dzięki hojności rodziców fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowych książeczek dla dzieci, które zasilą przedszkolną biblioteczkę.