Ekoludki jadą kolejką wąskotorową  - 18 maja 2013 roku

Podczas słonecznej soboty grupa 5-latki 2  wraz z paniami Anną Konopko i Anetą Kossak oraz rodzicami zorganizowały majówkę ełcką kolejką wąskotorową.

Na stacji docelowej w Sypitkach  przedszkolaki zorganizowane miały gry i zabawy sportowe promujące zdrowy i aktywny styl życia., które prowadziły zaproszone słuchaczki kierunku "opiekunka dziecięca" ełckiego "Medyka". Rywalizowały nie tylko dzieci, ale również rodzice czynnie uczestniczyli w konkurencjach mogąc pochwalić się swoją sprawnością fizyczną. Było dużo śmiechu i wesołej zabawy. W programie było też ognisko, pieczenie kiełbasek, zwiedzanie muzeum "Dziwów Natury" przy Szkole Podstawowej. Wszyscy wrócili do Ełku szczęśliwi i pełni wrażeń z miło i aktywnie spędzonego czasu. Za rok na pewno powtórzymy integracyjną wycieczkę świętując w ten sposób obchodzone w naszym mieście Dni Rodziny.