Pij mleko będziesz......  - 22 marca 2013 roku

Szczególnie w okresie wczesnej wiosny, kiedy pogoda płata nam psikusy i nie trudno wtedy o przeziębienie, wielkiego znaczenia nabiera prawidłowe odżywianie się. Wiedzą dobrze o tym dzieci z grupy 3-latki 3, które postanowiły przygotować zdrowy, owocowy jogurt. Zanim jednak przystąpiły do zrobienia jogurtu, podczas  zajęć otwartych dla rodziców, poznały tajemnice mleka i produktów pochodzących z jego przetworzenia. Trzylatki uważnie wysłuchały historii o Szymonie – Niejadku, który zamiast pić mleko, jeść serki, jogurty wolał zjadać słodycze i pizzę. Dzieci wyciągnęły z opowiadania właściwe wnioski. Na zakończenie zajęcia, przy wielkiej pomocy swoich rodziców przybyłych na zajęcia, przygotowały pyszny i zdrowy jogurt owocowy, który smakował zarówno dzieciom jak i dorosłym.