„Ekoludki z rowerowym certyfikatem” - 26 października 2012

Nasze przedszkole już od wielu lat przygotowuje dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Placówka posiada ścieżkę rowerową oznaczona według zasad ruchu drogowego, wyposażoną w znaki drogowe oraz parking dla rowerów. Nauczycielki organizują zajęcia dydaktyczne, konkursy, wycieczki, festyny, rajdy rowerowe. Biorąc to wszystko pod uwagę postanowiliśmy „zawalczyć” o kolejny certyfikat. I udało się !!!

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku jako jedyna placówka w mieście uzyskała Certyfikat „Rowerowa Szkoła”.  Uroczystość odbyła się w sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza. Certyfikat wręczał przedstawicielom przedszkola Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Tadeusz Ratyński, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Rowerowa Szkoła czyli „edukacja na rzecz środowiska może mieć dwa koła”, to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży mający na celu upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie propagowania rozmaitych form wykorzystania roweru wśród społeczności lokalnej.