„Sportowe spotkanie” - 3 października 2012 roku

Tego dnia 4 i 5-latki gościły w przedszkolu sportowca, organizatora rajdów ekstremalnych, komandora „Ełckiej Zmarzliny” czyli marszów zimowych na dystansie 100 km Pana Wiesława Rusak. Miłośnik sportów prezentował dzieciom profesjonalny sprzęt do pieszych i rowerowych wycieczek. Dzieci poznały, jak należy przygotować się planując wycieczką, jazdę rowerem czy pływanie kajakiem. Przedszkolaki z uwagą słuchały o sportowych pasjach gościa, obejrzały zdobyte trofea i medale. Najodważniejsi mogli schować się pod koc termiczny, przymierzyć ”muf”, kamizelkę czy plecak. Atrakcją okazał się kajak, do którego dzieci wsiadły z wielką radością. Pan Wiesław zachęcał do uprawiania dyscyplin sportu,  zwracał uwagę na zachowanie przy tym  bezpieczeństwa. Na zakończenie gość wręczył dzieciom prezenty: kamizelkę, lornetkę i piłkę z mistrzostw Polski Euro 2012. Na pożegnanie przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły dziękując Panu Rusak za wspaniałą wizytę i prezenty.