Wszyscy dbamy o przyrodę  - 22-26 kwietnia 2013 roku

Wiosenne Sprzątnie Warmii i Mazur dzieci z placówki poprzedziły ulicznym happeningiem. Przedszkolaki przechodząc ulicami osiedli niosły transparenty z hasłami o ochronie przyrody (które wcześniej przygotowały wraz z rodzicami podczas zajęcia), a także śpiewały piosenki. Dzieci rozdawały mieszkańcom Ełku ulotki zachęcające do oszczędzania i ochrony wody, uprawiania sportu, segregacji śmieci, a także innych zachowań przyjaznych środowisku.

Kilka dni później przedszkolaki wyposażone w rękawice ochronne i worki na śmieci ruszyły do pracy. Dzieci sprzątały teren wokół przedszkola i nad jeziorem, gdzie niestety znajduje się wiele „dzikich wysypisk”. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w akcję, starały się jak najlepiej wykonać zadanie. Bardzo cieszymy się, że choć odrobinę przyczyniliśmy się do poprawy czystości środowiska przyrodniczego.