W poszukiwaniu Wiosny  - 21 marca 2013 roku

Wszyscy mają już dość zimy. Chciałoby się schować ciepłe buty, czapki, szaliki i kurtki do szafy, a włożyć coś lżejszego. Zima jednak nie odpuszcza, a wiosna z przyjściem ciągle zwleka.

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Tylko że jakoś nigdzie jej nie widać. Na dworze mróz i prószy śnieg – wciąż króluje zima. Pogoda nie zachęca do spacerów. Dzieci z grupy 3 – latki 3 postanowiły więc poszukać wiosny w przedszkolu. Może gdzieś ukryła się w cieplutkich salach? Z wykonaną przez siebie Marzanną odwiedziły pozostałe grupy trzylatków. Po wizycie stwierdziły, że dzieci w naszym przedszkolu są już gotowe na przyjęcie wiosny. Starsze dzieci starym zwyczajem wyruszyły poza mury przedszkola na poszukiwanie Pani Wiosny. Przyszły z wiadomością, że już niedługo, że jest już blisko. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko teraz cierpliwie czekać jej nadejścia.