„BAL EKOLOGICZNY” - 27 luty 2014 roku

Wieloletnia współpraca Miejskiego  Przedszkola i Żłobka  „Ekoludki” z Nadleśnictwem Ełk w Mrozach sprzyja upowszechnianiu wiedzy przyrodniczej i kształtowaniu postaw proekologicznych u naszych wychowanków. Współpraca ta ma zarówno wymiar edukacyjny jak i praktycznych działań, jakie podejmuje społeczność przedszkola na rzecz ekosystemu leśnego.

Cykliczna już akcja, zorganizowana  w „tłusty czwartek” miała na celu zebranie przez dzieci przedszkolne karmy dla zwierząt leśnych. Nauczycielki przedszkola i opiekunki żłobkowe zorganizowały w tym dniu swoim wychowankom Ekologiczny Bal Przebierańców, na który biletem wstępu był owoc lub warzywo –przysmak zwierząt  leśnych.

Dzieci przebrane za różne postacie z bajek i filmów przyniosły  zwierzętom ziemniaki, buraki, marchewki, jabłka. A także ziarna zbóż dla ptaków oraz siano dla saren i jeleni. Zebraną karmę przekażemy do Nadleśnictwa. Podczas balu, oprócz wyśmienitej zabawy, przedszkolaki miały okazję zabłysnąć swoją wiedzą na temat zwierząt leśnych, ich ochrony i  środowiska życia. Podczas balu w starszych grupach wybrano  królową i króla tańców. W tym roku ten tytuł przypadł parze z grupy 6-latki1.