BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - 20 listopad 2013 roku

Grupa 5-latki1 „Misie Starszaki” zaprosiła rodziców na zajęcia „Bezpiecznie w przedszkolu, w domu i na podwórku”, by mogli obserwować umiejętności swoich pociech. Dzieci aktywnie włączały się do zabaw i poznawały podstawowe zasady postępowania w niebezpiecznych sytuacjach. „Misie” czytały globalnie wyrazy, rozpoznawały znaki oraz poznawały domowe urządzenia, które mogą stwarzać zagrożenia dla zdrowia dziecka. Dzieci sprawnie określiły czym bawimy się a czego unikać i nie brać do ręki. Uczyły się identyfikować numery telefonów alarmowych służb publicznych  jednocześnie określając jak z nich korzystać. Celowo zorganizowane zabawy uczyły dzieci jak być bezpiecznym, niezależnie od miejsca w jakim dziecko przebywa. Dzieci w listopadzie włączyły się do Kampanii „Klub Bezpiecznego Puchatka”.