GRUPY CZTEROLATKÓW NA WARSZTATACH CERAMICZNYCH - 19 marca 2014 roku

Grup czterolatków - „Zajączki” i „Pszczółki” skorzystały z oferty dydaktycznej Centrum Edukacji Ekologicznej i wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Tematem zajęć były jajeczka wielkanocne. Każde z dzieci otrzymało kawałek gliny. Miało z niego uformować jajko i ozdobić je wzorkami przy pomocy patyczka. Jedne rzuciły się od razu w wir pracy, inne miały lekkie opory przed dotknięciem ciemnej, lepkiej masy. Ostatecznie jednak wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem oddały się lepieniu. W wyniku ich pracy powstało szereg większych i mniejszych glinianych jajeczek. Po wysuszeniu i wypaleniu trafią do przedszkola.

Zajęcia ceramiczne to świetna forma zabawy, a efektem tych zajęć były pięknie wykonane pisanki, co dało dzieciom dużą satysfakcję. Przedszkolaki mogły stać się małymi twórcami a zajęcia pomogły rozbudzić ciekawość i zainspirować do szukania kontaktu ze sztuką i różnymi działaniami plastycznymi, ale przede wszystkim sprawiły wszystkim ogromną frajdę!