DZIEŃ KOTA” - 17 luty 2014 roku

„Wlazł kotek na płotek…”- pod takim hasłem w Dniu Kota nauczycielki urządziły swoim pociechom integracyjną zabawę połączoną ze zbiórką karmy dla zwierząt ze schroniska. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem samodzielnie malowały maski kotów, przygotowywały kącik książki o kotach, a rodzice dostarczali zakupioną karmę.

W dniu 17 – go lutego już od rana panie 4, 5-cio i 6-latków domalowywały jeszcze swoim „kotkom” noski i wąsiki, by podczas zabawy naśladowały te miłe i pocieszne zwierzątka.

Powitalną częścią była piosenka „Wlazł kotek” zaśpiewana słowami „miau, miau..” Następnie dzieci-kotki przy akompaniamencie piosenek chodziły na czworakach, przeciągały się, robiły „koci grzbiet”, turlały kłębki włóczki.

Wiele uśmiechu i radości dostarczyła zabawa w polowanie na myszki, która polegała na zwijaniu kłębka włóczki, na końcu, której znajdowała się maska myszki. Głośny doping towarzyszył zawodnikom, których zadaniem było wypicie mleka z talerzyka za pomocą języczka.

Kolejną wspaniałą zabawą, która wywołała ogromne ożywienie było dopasowywanie figur geometrycznych do zarysu kota. Zawodnicy ustawieni byli w dwóch rzędach, z których każde dziecko miało szybko podbiec do tablicy, wybrać właściwy kształt i przypiąć go na sylwecie kota, tak by powstał kolorowy obrazek. Nie zabrakło również elementów czytania podczas rozwiązywania rebusów.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały i zilustrowały piosenkę „Kotki dwa”.   Dzięki takiej formie zajęć dzieci z przedszkola „Ekoludki” nie tylko wspaniale się bawiły, ale zrozumiały, że kocięta słodkie i czarujące nie są zabawką, do której można się przytulić, pobawić, a gdy się znudzą – wyrzucić. Już dziś mówią, że jeśli będą właścicielami tych stworzeń, to obiecują odpowiedzialną i przyjazną postawę wobec zwierząt.