DZIEŃ MORZA - 17 marca 2014 roku

17 marca - Światowy Dzień Morza był okazją do zapoznania dzieci z gr. żłobkowej III ze środowiskiem morskim, roślinami i zwierzętami żyjącymi w głębinach morskich, oraz budową statku i ubiorem marynarza. Podczas zajęć każde dziecko mogło wcielić się w rolę żeglarza lub rybaka, pływając pontonem po wzburzonych falach, które tworzyła kolorowa chusta animacyjna. Dzieci bardzo dzielnie przeszły ten "chrzest morski". Ogromne zainteresowanie wzbudziły zgromadzone w sali skarby morza: muszelki, piasek, kamyczki, z których wraz z paniami maluchy wykonały makietę morza. Główną atrakcją okazał się pirat, który przyniósł dzieciom złotą rybkę w szklanej kuli. Zabawa zakończyła się wspólnym śpiewem szanty i wykonaniem pracy plastycznej "Mój okręt".