„DZIEŃ SPORTOWCA” - 14 marca 2014 roku

Dzień Sportowca został zorganizowany dla czterolatków przez rodziców jednej z dziewczynek i odbył się na hali widowiskowo - sportowej MOSiR. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta na prawdziwej sali gimnastycznej więc zajęcia rozpoczęły się od zapoznania z zasadami obowiązującymi w tego typu obiektach. Po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej pod okiem fachowców „Zajączki” wzięły udział w licznych ćwiczeniach i konkurencjach sportowych, sprawdzających i rozwijających ich sprawność fizyczną. Były więc między innymi: biegi w przód i tył, z kółeczkiem na głowie, z woreczkami i rzut nimi do celu. Największą trudność sprawiło dzieciom przechodzenie po ławeczce, ale wszyscy dzielnie wykonali ćwiczenie, oczywiście przy asekuracji dorosłych. Nie zabrakło śmiechu podczas konkurencji polegającej na skakaniu z balonami, które wcale nie chciały tkwić między kolanami. Czterolatki spisały się dzielnie i świetnie poradziły sobie z zaproponowanymi ćwiczeniami. Organizatorzy przygotowali na koniec małą niespodziankę. Wszystkie dzieci otrzymały z ich rąk złote medale. Mali sportowcy wracali do przedszkola dumni i radośnie uśmiechnięci.