ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W MPiŻ „EKOLUDKI” - 28 marca 2014 roku

24 marca 2014r. grupy 5-6 latków brały udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wody. Przedszkolaki ubrane na niebiesko z atrybutami kropli wody uczestniczyły w „mini konferencji” „Woda- niezwykła ciecz” przygotowanej przez sześciolatki. „Przedszkolni naukowcy z dziedziny fizyki, geologii, ekologii, medycyny, chemii i  biologii” przybliżyły dzieciom wiadomości na temat ilości  wody na Ziemi, jak krąży ona w przyrodzie i w ilu stanach skupienia występuje. Zapoznały młodsze przedszkolaki z jej właściwościami, rolą jaką pełni w życiu człowieka oraz wyjaśniły dlaczego należy ją oszczędzać. Po konferencji „reporterka” spacerująca wśród  małych słuchaczy sprawdzała ich wiedzę na temat rodzaju wód, jej wykorzystania w życiu codziennym i domowych sposobach oszczędzania wody.

W dalszej części imprezy dzieci bawiły się i tańczyły w korowodach, śpiewały piosenki, rozwiązywały wesołe rebusy ekologiczne. Największą frajdą  okazało się puszczanie baniek mydlanych. Zabawy i radości było co niemiara. Przedszkolaki złożyły również ślubowanie przyrzekając dbać o zasoby wodne, a na zakończenie obchodów Dnia Wody obejrzały prezentację multimedialną pt. „Szklanka wody”.

Nasi podopieczni wiedzą, że woda jest dla ludzi bardzo ważna, bo potrzebujemy jej do życia, że trzeba się o nią troszczyć i gospodarować nią oszczędnie. To był niezapomniany dzień dla wszystkich „Ekoludków”.