ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - 23 kwiecień 2014 roku

Z okazji Światowego Dnia Ziemi 23 kwietnia dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” wzięły udział w happeningu ulicznym. Kilka dni wcześniej przedszkolaki zaprosiły do placówki swoich bliskich aby wspólnie przygotować plakaty i transparenty  o tematyce ekologicznej. Podczas pracy w grupach wszyscy nie tylko przypomnieli sobie o konieczności  np. oszczędzania wody lub prowadzenia zdrowego stylu życia ale również wymieniali doświadczenia, dobrze się bawili, mogli wykazać się pomysłowością i poznawać nawzajem. Przedszkolaki przeszły ulicami osiedla Bogdanowicza z hasłami nawołującymi mieszkańców Ełku do oszczędnego gospodarowania wodą oraz sportowego trybu życia – czynnego wypoczynku. Ekologiczne zawołania 5 i 6 – latków rozbrzmiewały na tyle głośno, że zwracały uwagę przechodniów. Zawołaniom wtórowała muzyka wydobywająca się z instrumentów wykonanych przez dzieci. Bibułkowe kwiaty i wstążeczki ubarwiły uliczny korowód. Transparenty z ekologicznymi hasłami dzieci wykonywały wspólnie z rodzicami na zajęciach otwartych. Podczas przemarszu „Ekoludki” rozdawały przechodniom ulotki przedstawiające zagrożenia naszej planety oraz sposoby ochrony środowiska.