„EKOLUDKI” POZNAJĄ ZASADY EWAKUACJI - 26 luty 2014 roku

Tata jednego z wychowanków, który jest strażakiem zapoznał dzieci z pracą jaką wykonują strażacy, uzupełniał wyczerpująco wypowiedzi dzieci na temat przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń oraz jak postępować w wyniku zagrożenia pożarem. Przeprowadził rozmowę symulacyjną ze swoim synem aby pokazać jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

W przerwie pogadanki pod okiem strażaka odbyły się zawody strażackie

Jak wiemy strażaków najważniejsze zadanie to wspólne działanie. By strażakiem być wspaniałym należy z drużyną przejść kilka kroczków nie trzymając się boczków. I tak drużyny musiały ustawić się bokiem (ramię przy ramieniu), gdzie między ramionami dzieci miały włożone kartki. Zadaniem drużyn było przejść wyznaczony odcinek tak, by żadna z kartek nie wysunęła się spod ramion. Drugą konkurencją było zwijanie węża. Zabawy te sprawiły wielką radość.

Następnie Pan strażak zaprezentował wzory znaków oznaczających drogę ewakuacyjną. Omówił ich przeznaczenie i wygląd oraz wyjaśnił co znaczy słowo „ewakuacja”.

Dzieci pod okiem Pana strażaka wykonywały wszystkie polecenia związane z ewakuacją. Gość pokazał dzieciom jak należy zachować się w przypadku pożaru np. w przedszkolu. Na zakończenie wszyscy odbyli spacer po przedszkolu z udziałem strażaka. Zadaniem dzieci było odnalezienie znaków symbolizujących drogę  ewakuacyjną oraz określeniem ich treści.

Dzieci od Pana strażaka otrzymały upominki w postaci książeczek i dyplomów, za które serdecznie dziękujemy.

Dzięki takim zajęciom dzieci nabędą umiejętność właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia (ogień w domu, w lesie, w najbliższym otoczeniu- pożar we własnym mieszkaniu, klatki schodowej. Według dzieci to była wspaniała przygoda strażacka.