„JEDZ OWOCE CHRUP WARZYWA” - 13 marca 2014 roku

Pewnego marcowego dnia w grupach 4-latki 1 i 4-latki 2 odbył się konkurs międzygrupowy promujący zdrowy stylu życia pt. „Jedz owoce, chrup warzywa i uprawiaj gimnastykę”. Głównym celem konkursu było poznanie i nazywanie wybranych warzyw i owoców oraz rozumienie prawidłowych zasad odżywiania się według piramidy zdrowego żywienia. Przedszkolaki dowiedziały się również, że bardzo ważna jest gimnastyka i ruch na świeżym powietrzu.

Dzieci miały do wykonania wiele zadań dotyczących zdrowego żywienia. Do przedszkola przyniosły owoce i warzywa, z których zrobiły pyszne sałatki owocową i warzywną, a na zakończenie konkursu odbyła się degustacja oraz zostały poczęstowane zdrową, bogatą w witaminy surową marchewką. Madre przedszkolaki wiedzą, że niezwykle zdrowe i bogate w witaminy są owoce i warzywa.