„KODEKS BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA” - 28 luty 2014 roku

Podczas piątkowych zajęć dzieci z grupy „Zajączki” miały okazję wykazać się zdobytymi wiadomościami na temat bezpieczeństwa przed zaproszonymi gośćmi – rodzicami. Dzieci wskazywały prawidłowe zachowania i wyjaśniały jakie mogą być skutki niewłaściwych zabaw, takich jak żelazkiem, kuchenką gazową, lekarstwami. Maluchy dobrze znały zasady postępowania w razie wypadku i numery alarmowe na policję, straż pożarną i pogotowie. Potrafiły rozpoznawać i odpowiednio zachować się w sytuacjach zagrożenia np. w kontakcie z nieznajomymi lub bezpańskimi psami. Wykazały się dobrą znajomością podstawowych przepisów pieszego i kołowego ruchu drogowego oraz wybranych znaków drogowych. Wspólnie z rodzicami stworzyły kodeks bezpiecznego przedszkolaka i wykonały plakaty o numerach alarmowych, które zawisły w sali.