Z WIZYTĄ W MUZEUM „KROPLI WODY” - maj 2014 roku

W maju. dzieci z grupy 6-latki1 i 6- latki 2 w ramach realizacji zadań  ,,Zielonej Flagi" oraz projektu ekologicznego wybrały się na wycieczkę do ,,Muzeum Kropli Wody" znajdującego się w Wieży Ciśnień w Ełku. Podczas pobytu  przedszkolaki dowiedziały się o funkcji jaką pełniła wieża w przeszłości oraz skąd wzięła się nazwa muzeum. Na placu i w muzeum dzieci oglądały eksponaty związane z wodą: pompy strażackie, urządzenia przeciwpożarowe, gąsiory i butelki. Dużym zainteresowaniem wśród  dzieci cieszyły się eksponaty związane z przeszłością miasta i regionu: ubiory, meble oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Oprócz tego przedszkolaki obejrzały galerię historycznych fotografii Ełku z początku XX w. Punktem kulminacyjnym wycieczki było podziwianie z najwyższej kondygnacji wieży roztaczającego się widoku na miasto i okolice.