„UWAGA LEKARSTWA !!!” - 14 luty 2014 roku

Tego dnia czterolatki3 podczas spotkania z lekarzem, tatą jednej z dziewczynek, uczyły się wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku lub sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci pod jego okiem ćwiczyły wykonanie telefonu pod numer awaryjny 999 i prawidłowe zgłoszenie wypadku np. omdlenie mamy lub babci, gdy są z nimi same w domu. Uczyły się prawidłowego opatrywania ran i zakładania opatrunków. Gość pokazywał, jak wygląda i co powinno znajdować się w apteczkach domowych lub przedszkolnych.  Przestrzegał również dzieci przed braniem samemu lekarstw, dotykaniem gorących przedmiotów i wkładaniem drobnych rzeczy (groch, klocki, baterie) do nosa, ucha i ust.

O zagrożeniu zdrowia lub życia wynikającego z samodzielnego zażywania leków rozmawiały także dzieci z grupy 6-latki1.O wszystkich bardzo ważnych rzeczach dowiedziały się w oparciu o teatrzyk „O Jasiu Łakomczuszku”. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że samodzielne zażywanie lekarstw może doprowadzić do groźnych zatruć a nawet śmierci. Dzieci wiedzą, że lekarstwa można zażywać tylko wtedy gdy przepisze je lekarz i poda mu je mama lub tata. Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć jak wygląda apteczka oraz co się w niej znajduje. Podczas zabawy „Czarodziejski worek” dzieci wyjmowały zgromadzone tam akcesoria stanowiące wyposażenie apteczki, nazywały je oraz określały ich przeznaczenie. W dalszej części zajęć dzieci malowały własną apteczkę. Sześciolatki dobrze wiedzą, że same nigdy nie powinny otwierać apteczki.