SPOTKANIA Z LEŚNIKAMI - październik 2013 roku

Na zaproszenie grup  4-latki1 i  4-latki2 do przedszkola przybyli leśnicy z  Nadleśnictwa  Ełk  w  Mrozach. Opowiedzieli dzieciom o tym, co dzieje się w jesiennym lesie, pokazali znalezione przez  nich poroże łosia,  jelenia i koziołka.

Dzieci miały również okazję obejrzeć zbiory z atrakcyjnymi rodzimymi i egzotycznymi chrząszczami. Czterolatki mogły też popisać się swoją wiedzą na temat świata przyrody i jego ochrony, gdyż sprawnie rozwiązywały zagadki zadawane przez naszych gości. W nagrodę dzieci otrzymały książeczki o przyrodzie, ołówki ze zwierzątkami oraz odznaki  "Przyjaciela Przyrody".

Dzieci z grupy 5- latki 2 także zaprosiły leśniczego- pana Bogdana Mordarskiego- tatę Zuzi, który również bardzo interesująco opowiadał o swojej pracy i życiu lasu.